CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Venkovní rolety nebo žaluzie?

 

Víte, jaké jsou rozdíly mezi venkovní žaluziemi a roletami? Nebo naopak, co mají společného? Odpovědi nejen na tyto otázky, teď najdete pohromadě a na jednom místě.

 

TRENDY

Facebook share

 

Venkovní rolety nebo žaluzie?

 
04.10.2019
 

 

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou z hliníkových, nebo plastových lamel, které jsou spolu navzájem spojené tak, aby tvořily kompaktní celek, tzv. pancíř. Ten je umístěn v boxu, který může být přiznaný, nebo ukrytý (zapuštěný) pod fasádou.

Pancíř rolety nelze naklápět, můžete jej spustit třeba jen do poloviny okna, přesto jde lamely u rolet nastavit tak, že se nedovřou, čímž může proudit do interiéru čerstvý vzduch i světlo.

Venkovní rolety se používají nejen jako ochrana proti slunci a proti úniku tepla, kdy výrazně zvyšují izolační schopnosti oken, ale představují i vynikající protihlukovou ochranu. Snižují jak hlučnost, prašnost a zabraňují prostupu tepla do místnosti.


Lze je snadno kombinovat s navíjecí sítí proti hmyzu. Jsou skvělou ochranou před povětrnostními vlivy, která chrání všechny typy oken proti nepříznivému počasí. Mohou působit jako bezpečnostní prvek. Jsou nesnadnou překážkou pro zloděje a proti vloupání.

 

+ úspora energie za topení
+ umožní stínit a větrat zároveň
+ esteticky dotváří vzhled domu
+ umožní zatemnit nebo vytvořit pološero
+ zajistí soukromí a klidný spánek ve tmě
+ široký výběr tvarů a barev lamel

- lamely nelze naklápět

 

PŘEDOKENNÍ

 

 

U tohoto typu je box pro navíjení pancíře viditelný zvenčí budovy. Montáž lze provést i dodatečně do jakéhokoliv pravoúhlého otvoru.

Při použití předokenního boxu můžete kombinovat rolety s  integrovanou sítí proti hmyzu.

PODOMÍTKOVÉ

 

 

Lamely se navíjí do skrytého podomítkového boxu. Součástí schránky je tvrzený polystyren XPS, který vyniká skvělými izolačními vlastnostmi. Po vytažení rolety jsou viditelné pouze vodicí lišty, které se připevňují na rám okna nebo do ostění, revizní klapka a koncová lamela.

V případě, že chcete použít podomítkový box, musíte s ním počítat již ve fázi projektu. V boxu lze kombinovat rolety s integrovanou sítí proti hmyzu.

DO PŘEKLADŮ HELUZ

 

 

V tomto případě jsou rolety namontovány do speciálních stavebních překladů. Jedná se o velmi čisté a elegantní řešení, kdy se roletový systém stává součástí stavby.

Roletové překlady se instalují během výstavby domu a musí být s nimi počítáno již ve fázi projektu.

 

Venkovní žaluzie

Na rozdíl od venkovních rolet lze u venkovních žaluzií lamely naklápět. Správným nastavením lamel místnost chráníte před slunečními paprsky, a přitom vidíte ven. Můžete mít otevřená okna a do místnosti pouštět čerstvý vzduch, nebo je můžete nechat částečně otevřené a odstínit jen největší žár, popřípadě zatáhnout úplně a místnost zastínit.

Venkovní žaluzie výrazně snižují energetickou náročnost budov. Ušetříte tak za klimatizaci.

+ plynulá regulace světla
+ umožní stínit a větrat zároveň
+ úspora energie za klimatizaci
+ zajistí soukromí v interiéru
+ široký výběr tvarů a barev lamel
+ esteticky dotváří vzhled domu

- při velmi silném větru je potřeba lamely vytáhnout

..

S HLINÍKOVÝM KRYCÍM PLECHEM
DO SAMONOSNÉHO COMFORT SYSTÉMU
V PODOMÍTKOVÉ SCHRÁNCE
V NADOKENNÍM PŘEKLADU HELUZ

 

Hliníkový krycí plech zakrývá horní nosič i svazek lamel a při vytažení žaluzie je chrání před povětrnostními vlivy. Jeho barvu lze sladit s barvou žaluzií nebo fasády.

 

Řešení je vhodné pro rychlejší a snadnější montáž a pro případy, kdy není možné na budovu uchytit horní nosič. Žaluzie je v tomto případě kotvena přes vodicí lišty do ostění, nebo do rámu okna.

 

Schránka se žaluzií je určena pro zaomítání a není na fasádě budovy vidět. S podomítkovými schránkami musí být počítáno už ve fázi projektu. V naší nabídce najdete hned několik typů podomítkových schránek.

 

Jedná se o standardní nosný překlad, do kterého lze montovat žaluzie i po dokončení stavby.

 

použití

Venkovní rolety se používají většinou v pokojích, kde se spí a odpočívá, venkovní žaluzie zase v pokojích, kde probíhá denní běžný ruch.

Pokud máte chalupu, kterou neobýváte celoročně, doporučujeme pořídit si na její okna spíše venkovní rolety, které ochranu objektu zvyšují.

enkovní žaluzie lze použít ve většině projektů. Rolety mají navíc svá rozměrová omezení u velkých nebo nepravidelně členitých prosklených ploch.

Pokud bydlíte na místě, kde fouká silný vítr je lepší pořídit předokenní rolety.

způsoby ovládání

Venkovní žaluzie i rolety můžete ovládat ručně nebo motoricky s využitím dálkového ovládání či mobilních aplikací.

Použít můžete i bezdrátové spínací hodiny, díky kterým si čas automatického spuštění, nebo vytažení jednoduše nastavíte.

Oba produkty mohou být doplněny i slunečním čidlem, který interiér před slunečními paprsky ochrání automatickým vytažením, nebo spuštěním stínění.

 

 

Ke stažení

 

Leták

 

produkty v tomto článku

 

Venkovní žaluzie

 
 

Venkovní rolety

 
 

další články

 
Dovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyV létě s pergolou o místnost navícJak kombinovat barvu roku?Venkovní žaluzie vs. rolety.
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT